Artsliste Raymarine Langesund Fiskefestival 2017

MED FESTIVALREKORDER OG MINSTEMÅL

Artsnr Artsnavn Grunnvekt Rekordvekt Navn Årstall Minstemål
1 Berggylte 1800 2055 Bjørn Polland 2003 14 cm
2 Blåkjeft 1500 1700 Sonny Stjärnås 2010  
3 Blåstål 600 930 Per Jan Sulejewski 1995 15 cm
4 Breiflabb 8000 7500 Jan Gundersen 1995  
6 Brosme 10000 12850 Kenneth Johnsen 1994  
37 Brungylt 300 345 SFK Galskap 1 2015 15 cm
7 Fjesing 500 630 Daniel Eriksson 2006  
8 Fløyfisk 120 130 Viggo Likjerr 2009  
10 Gapeflyndre 400 368 Ronny Thommassen 1997  
11 Glassvar 1800 0     25 cm
48 Grønngylt 250 268 Stian Johnsen 2000 12 cm
12 Gråhai 7000 0      
13 Gråsteinbit 5000 4600 Olaf Neesen 1993  
14 Havabbor 1500 1355 Torbjørn Andersen 2004  
15 Havmus 1500 1390 Owe Wennerström 1996  
16 Havål 10000 0      
17 Horngjel 500 610 It's Fishy 2017  
18 Hvitskate 6000 8450 Trine Fallet 2005  
19 Hvitting 1000 1295 Anders Larsen 2003 32 cm
20 Hyse / Kolje 2500 3600 Achim Hindrichs 1991 31 cm
22 Hågjel 1000 0      
23 Håkjerring Brikke = 100p 0      
24 Hårvar 300 240 Team Isola/Lowrance 2017  
25 Kloskate 1000 0      
26 Knurr 600 690 Inge Halvorsen 1998  
27 Kolmule 600 865 Terje Johnsen 2008  
28 Kveite 25000 102500 Runar Kabbe 1991 80 cm
73 Laks 5000 0     35 cm
30 Lange 15000 30000 Jørgen Karlsson 1997  
31 Lomre 700 1320 Atle Vrangsund 2003 25 cm
32 Lusuer 600 833 Roar Halvorsen 1999  
33 Lyr 4000 5970 Urban Ahlström 1994  
34 Lysing 4000 6200 Trine Fallet 1996 30 cm
35 Makrell 1200 1655 Stig Rønningen 2004
39 Paddetorsk 300 452 Lars Jönsson 1999  
41 Piggskate 6000 0      
42 Piggvar 2500 1840 Team Garmin Sweden 2015 30 cm
44 Rognkjeks 2000 1415 Stian Johansen 1995  
46 Rødhai, småflekket 1500 0      
47 Rødhai, storflekket 3000 0      
9 Rødknurr 600 790 Team Nor Bunkring 2017  
49 Rødspette 1000 1600 Espen Abrahamsen 2008 27 cm
50 Sandflyndre 600 645 Joakim Hillbo 2009 23 cm
51 Sei 5000 9600 Jon Halvorsen 2002 40 cm
52 Sild 400 410 Günther Wache 2007 18 cm
63 Sjøørret 1500 1230 Team Beryx 2017 35 cm
53 Skjeggtorsk 500 428 Thomas S. Jones 1992  
54 Skolest 1300 0      
55 Skrubbe 800 1125 Gisle Hidle 2004 20 cm
56 Slettvar 1200 1470 Robert Råmundsen 1995 30 cm
57 Smørflyndre 500 160 Per Robert Jøntvedt 1995 28 cm
58 Spisskate 5000 0      
59 Stamsild 300 0      
62 Svarthå 750 1040 Peter Boman 1995  
64 Sypike 250 325 Inge Halvorsen 2004  
65 Taggmakrell 600 707 Kenneth Thommassen 1990  
66 Torsk 10000 14450 Ole Halvorsen 2005 40 cm
67 Tunge 700 564 Heimo Pesonen 1997 24 cm
29 Tykkleppet multe 2000 0      
68 Uer 1000 1514 Steinar Halvorsen 1996 32 cm
69 Ulke 400 555 SFK Galskap Askim 2015  
70 Vassild 800 905 Halfdan Raudsepp 2000  
71 Skjellbrosme 2500        
61 Øyepål 150 85 Team Storfisker 2014  
72 Stripet pelamide 1500